_براي شادابي پوست يک قاشق مرباخوري عسل را با کمي ماست مخلوط کنيد و روي صورت و گردن بماليد. پس از ۲۰دقيقه پوست را با آب بشوييد.

_براي تميز شدن پوست، يک قاشق مرباخوري روغن زيتون و يک قاشق مرباخوري ماست را با بلغور گندم مخلوط کنيد و روي صورت بماليد. پس از ۱۵ دقيقه با آب بشوييد.

_براي ماساژ صورت، ۲ قاشق مرباخوري آرد جو دو سر، يک قاشق مرباخوري ماست و يک عدد تخم مرغ زده شده را با هم مخلوط کنيد و به مدت يک دقيقه صورت خود را ماساژ دهيد و سپس بشوييد.

 _براي رطوبت پوست، کاهش خط هاي ريز و پيشگيري از آکنه به طور مرتب به صورت خود ماست بماليد.

_براي مرطوب کردن و سفيدي پوست، سه چهارم پيمانه ماست، نصف هلو، نصف خيار و يک هويج را با هم مخلوط کنيد و روي صورت بماليد و پس از ۱۰دقيقه بشوييد.

_براي از بين بردن سلول هاي مرده، ماست،تخم مرغ،جو دو سر با جعفري را با هم مخلوط کنيد و روي پوست بماليد.

_مخلوطي از ماست و آب پرتقال يا ليمو، پاک کننده مناسب پوست است.

_آب يک ليمو ترش تازه را با نصف پيمانه ماست مخلوط کنيد و به مدت چند ساعت در يخچال قرار دهيد تا خنک شود. سپس براي ماساژ دست و ناخن استفاده کنيد. اين درمان را براي مدت يک هفته ادامه دهيد تا انگشتان شما نرم و ناخن ها براق شود.

_ماست را با ميوه هاي مختلف، ليمو، خيار و عسل مخلوط کنيد.

_مخلوطي از عسل و ماست را به بدن بماليد تا تميز وشفاف شود.خاصيت ضدباکتريايي و ضدقارچي عسل منافذ گرفته پوست را باز مي کند و پوست را تميز مي کند.

_براي نرمي و سفيدي پوست، گلاب و زردچوبه را با ماست مخلوط کنيد و روي صورت و بدن به مدت ۱۵ دقيقه ماساژ دهيد سپس با آب ولرم بشوييد.

مطالب مرتبط :
  1. سوپ مرغ با ماست کرفس هراز
  2. ماسک شیر برای جلوگیری از چروک صورت
  3. لیفتینگ صورت با مواد طبیعی
  4. ماست و خیار هراز
  5. ماست کم چرب معجزه ای برای لاغری

پاسخ

نویسنده: نهال
ممنون از مطالبتون