مواد لازم:

نشاسته ذرت: 6 قاشق سوپخوری

شیر بطری هراز: 100 گرم

بیسکویت یا کورن فلکس پودر شده : 120 گرم

بستنی وانیلی  خانگی: نیم لیتر

روغن برای سرخ کردن:  به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه سس بستنی:

شکر: 100 گرم

خامه هراز: 50 گرم

طرز تهیه بستنی سرخ شده:

نشاسته ذرت را در شیر سرد حل کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. بستنی ها را با توپک (اسکوپ) به اندازه دلخواه در آورید و در دست کاملاً گرد کنید. هم زمان با فشردن بستنی سعی کنید هوای موجود در میان بستنی را از بین ببرید و خارج کنید. کف یک ظرف، کیسه فریزر پهن کنید و بستنی های گرد شده را روی آن قرار دهید و ظرف بستنی را داخل فریزر بگذارید.بعد از اینکه بستنی ها کاملاً سفت شدند، هر کدام را داخل خمیر نشاسته ای که آماده کرده اید، بغلتانید و سپس در پودر بیسکویت یا کورن فلکس بگردانید تا تمام سطح بستنی ها را بپوشاند. توپ های بستنی را دوباره روی کیسه فریزر بچینید و داخل فریزر قرار دهید تا کاملاً سفت شوند. توپ های بستنی را یک بار دیگر در محلول نشاسته و پودر بیسکویت قرار دهید و دوباره به فریزر منتقل کنید.روغن را کاملاً داغ کنید و توپ های بستنی را یکی یکی داخل روغن سرخ کنید تا سطح آن طلایی رنگ شود. توجه داشته باشید که هنگامی که بستنی را داخل روغن انداختید، سریعاً باید آن را داخل روغن بچرخانید تا بستنی ها آب نشوند و شکل خود را از دست ندهند و در ضمن تمام اطراف آن سرخ شود. سپس آنها را در ظرف دلخواه بگذارید و با سس بستنی سرو کنید.

طرز تهیه بستنی  وانیلی خانگی:

بستنی یکی از اون خوراکیهایی است که همه دوستش دارن و خوردنش مربوط به فصل خاص یا جای خاصی نمیشه. بستنی طعمها و شکلهای متنوعی داره و هر کسی با هر سلیقه غذایی میتونه بستنی دلخواهشو پیدا کنه و از اون لذت ببره.
اگه این روزها به بستنی فروشی ها سر زده باشین توی یخچالهای ویترینی ظروف انواع متنوعی از بستنی با طعمهای گوناگون رو می بینین که توجه رهگذرها رو به خودش جلب می کند.

در اینجا بهتون یاد میدم که چجوری خودتون توی خونه بستنی با هر طعمی که دلتون می خواد درست کنید و از سلامتش هم مطمئن باشید. درست کردن این بستنی به ابزار و لوازم پیشرفته احتیاج نداردو فقط کافیه یه بلندر (مخلوط کن) داشته باشید با یه مقدار حوصله که بتوانید این بستنی را درست کنید.

  مواد لازم:
  شیر پر چرب هراز یک لیتر
  شکر 150 گرم
  پودر ثعلب 3 قاشق چایخوری (می توانید از عطاری تهیه کنید(
 
وانیل نصف قاشق چای خوری

  خامه هراز 50 گرم

طرز تهیه:
شیر، شکر، طعم دهنده (و خامه) را داخل مخلوط کن میریزیم و یک دقیقه اونها رو به هم میزنیم تا مخلوط یک نواخت شود. بعد داخل مخلوط یک قاشق چایخوری ثعلب میریزیم و دوباره هم میزنیم. ثعلب باعث افزایش غلظت شیر میشود. هر چه چربی شیر بیشتر باشد به مقدار کمتری ثعلب نیاز داریم.
سپس مخلوط را با یک قاشق چایخوری ثعلب به مدت 30 ثانیه می زنیم. بعد مخلوط را چک می کنیم. مخلوط باید کف کنه و غلیظ بشه و حالت خامه مانندی به خودش بگیرد و وقتی با قاشق زدید مقداری از مخلوط به قاشق بچسبد. اگر این حالت نشد دومین قاشق چایخوری ثعلب را اضافه می کنیم.
مخلوط که کف کرد در ظرفی میریزیم و داخل فریزر میذاریم.
مخلوط باید 6 ساعت توی فریزر بماند. هر یک ساعت هم باید مخلوط راهم بزنیم.
در پایان 6 ساعت می توانید بستنی را میل کنید .... نوش جان

مطالب مرتبط :
  1. ماست بستنی یخی میوه‌ای
  2. بستنی چیزکیک

پاسخ