شیر بعد از آب، حیاتی ترین ماده خوراکی تلقی می شود. این فرآورده  کامل ترین غذا و سرشار از مواد مغذی به شمار می رود که عمده نیاز بدن انسان را تامین می کند شیر حاوی 3.5 گرم پروتئین  و 3.5 تا 4 درصدچربی  است که هر دوی آنها برای کودکان در حال رشد، ضروری است.ولی پرسش اینجاست که باید چه لبنیاتی مصرف کرد، کم چرب یا پر چرب ؟
 

دکتر احمدرضا درستی متخصص تغذیه و رئیس دانشکده و انستیتو تحقیقات تغذیه وصنایع غذایی کشور مصرف شیر و لبنیات پر چرب را برای کودکان زیر 5 سال مفید دانسته و می گوید: بدن کودکان در این سن به کربو هیدرات ها ، لاکتوز، پروتیئن و چربی شیر نیاز دارد، به همین دلیل است که توصیه می شود این گروه سنی شیر و ماست را به طور کامل(پر چرب دریافت کنند و حتی مصرف چندین مرتبه کره در غذاها برای آنها مفید است.
وی می افزاید: کودکان بالای سنین 5 سال تا 16 سال نیز اگر دچار پروزنی و اضافه وزن هستند، باید از لبنیات وشیر کم چرب
استفاده کنند و در غیر این صورت آنها نیز می توانند کماکان شیر را به صورت کامل دریافت کنند ولی از 17، 18 سالگی به بعد توصیه ر این است که شیر و لبنیات به صورتکم چرب دریافت شود (حتی افرادی که به ظاهر لاغر هستند) مگر در مواقعی که فرد واقعا لاغر و ضعیف باشد.

علت توصیه به مصرف لبنیات کم چرب
دکتر درستی می افزاید: اگر روزی یک لیتر لبنیات مصرف کنیم با خوردن شیر وماست کم چرب با چربی یک درصد ، روزانه 25 گرم چربی کمتری را در طول روز نسبت به همان مقدار پر چرب دریافت خواهیم کرد که در طول یک ماه، میزان تفاوت دریافت چربی به 750 گرم چربی می رسد که این تفاوت می تواند چیزی بین 5/0 تا 8/0 کیلوگرم اضافه وزن را برای افراد ایجاد کند.

وی می افزاید: با مصرف لبنیات کم چرب به جذب بالای کلسیم کمک می شود.
وقتی چربی را از شیر جدا می کنند باقی مانده آن ظاهری شل و کم رنگ خواهد داشت، ولی واقعیت این است که در آب این شیر به ظاهر کم ارزش  ویتامینی به نام( 2bریبوفلابین) وجود دارد که برای سلامتی مغز و اعصاب و سلول های بدن بسیار ضروری است و کمبود آن می تواند منجر به برخی عوارض عصبی شود
این
متخصص تغذیه می افزایدشیر حاوی کلسیم،فسفر و منیزیم  است که اصلا ربطی به چربی  گرفته شده آن ندارد، همچنین پروتیئنی که فوق العاده از نظر تغذیه برای رشد کودک ارزشمند است نیز در قسمت آبکی شیر باقی می ماند و با گرفته شدن چربی شیر از بین نمی رود یا از آن جدا نمی شود، یعنی با گرفتن چربی شیر  تنها چیزی که از شیر جدا می شود چربی آن است نه چیز دیگر.
ولی واقعیت این است که
چربی همه چیز را  خوشمزه  می کند و خیلی ها به دلیل خوشمزه بودن، به سراغ چربی ها می روند که شیر و لبنیات نیز از این موضوع مستثنا نیستند

مطالب مرتبط :
  1. درمان چین و چروك صورت با لبنیات

پاسخ